Dziś mamy:  18 / 05 / 2024 „Bez wiary potykamy się o źdźbło słomy, z wiarą przenosimy góry”- Søren Kierkegaard
Chemia

Dolnośląski Festiwal Nauki - "Jak znaleźć pomocnika do pracy? - czyli o zastosowaniu katalizatorów w chemii"

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole miały miejsce pokazy i wykłady w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach ruchowych z elementami wojskowego systemu walki prowadzonych przez żołnierza - wykładowcę z Akademii Wojsk Lądowych. Drugą część festiwalu stanowiły wykłady: chemiczny na temat "Jak znaleźć pomocnika do pracy? - czyli o zastosowaniu katalizatorów w chemii" oraz fizyczny pt. "Nauka w puszcze" prowadzone przez naukowców z Politechniki Wrocławskiej.